Το φοιτητικό παράρτημα ΙΕΕΕ του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, σας προσκαλεί την  Παρασκευή 9/12/2016 και ώρα 15:30  στο τμήμα Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και συγκεκριμένα στην αίθουσα Ι1 που βρίσκεται στο ισόγειο, για να πειραματιστείτε και να υλοποιήσετε μια απλή εφαρμογή σε android. Αρχικά, θα ειπωθούν τα βασικά σχετικά με τη χρήση του android studio,κάποιες βασικές εντολές της Java και στη συνέχεια θα υλοποιηθεί η εφαρμογή. Επιπλέον θα υπάρχουν και βοηθοί προκειμένου να σας βοηθήσουν με τα προβλήματα που μπορούν να σας προκύψουν, αλλά και για πιθανές απορίες.

Για την συμμετοχή στο workshop απαιτείται δήλωση συμμετοχής εδώ. Οι ενδιαφερόμενοι να προβούν άμεσα σε δήλωση, διότι Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ! Η είσοδος είναι ελεύθερη και το μόνο που χρειάζεται να έχετε μαζί σας είναι ο φορητός υπολογιστής σας (Laptop), με εγκατεστημένο το πρόγραμμα Android Studio που θα βρείτε εδω.

Android Workshop for Beginners